Věkový rozdíl není žádný problém


svatbaMálokdy se stane, že partneři a u svatby ženich i nevěsta jsou stejně staří. Většinou je to naopak, jeden je starší a jeden mladší. Někdy je věkový rozdíl zanedbatelný, jindy je obrovský. Otázkou je, jaký rozdíl je ještě v pořádku a jaký již ne. Ve výsledku je však úplně jedno, jak je moc velký, protože vztah může fungovat jak u malého, tak i velkého rozdílu. Často se však říká, že jednou se někomu velký věkový rozdíl vymstí.

Starší muž

Ne každá žena, která si vzala mnohem staršího muže, touží jen po jeho penězích. Kromě zajištění má mnoho zkušeností v mnoha oblastech, jasné představy o budoucnosti a ani v posteli to s ním není k zahození. Starší muž ví, co má od života čekat, protože toho už mnoho prožil.
Často má starší muž již děti s minulou partnerkou. Je tady možnost, že už další dítě nebude chtít. Ale nebývá to pravidlem.
Pokud má starší muž mnohem mladší partnerku, tak o sebe velmi pečuje, aby se jí vyrovnal. Věnuje se sportu, aby byl pořád v dobré kondici.

Starší žena

Mnohem starší žena spatřuje v mladším partnerovi zajíčka, o kterého se musí starat. Ženě stoupne sebevědomí a cítí se velmi mladě. Ovšem časem může mít strach, že bude muž poohlížet po partnerkách podobného věku.

Ať už je věk partnerů jakkoliv různý, důležitá je láska, pochopení, tolerance a důvěra. Vztah může fungovat s jakýmkoliv věkovým rozdílem.