Tajná svatba aneb jak dokonale skrýt svatbu


svatební dortMožná zrovna netoužíte po svatbě, kde bude plno svatebčanů, proto raději chcete zvolit tajnou svatbu v klidu a bez stresu. Možná z důvodů, že se chcete schovat před rodinou, známými, kamarády a pomluvami. Právě pomlouvání u svatby je velmi časté. Každý je přece jiný a ne každý má rád příbuzné. Také nemusíte chtít velkou svatbu kvůli nesnášenlivosti mezi příbuznými nebo kvůli jiným důvodům. Vyberte si takovou svatbu, po jaké toužíte, třeba svatbu v tajnosti. I tajná svatba může proběhnout v kostele, na zámku i na radnici.

A co na to rodiče?

Tajná svatba je velmi oblíbená, mnoho lidí ale namítá, že rodiče mají právo být na svatbě. Netuším, kde na to lidé chodí, protože žádné takové právo neexistuje. Je to váš život a vaše svatba, proto se můžete rozhodnout, zda pozvete na svatbu mnoho svatebčanů nebo si vezmete svůj protějšek tajně. Rodiče to pravděpodobně bude mrzet, ale za chvíli na to zapomenou. Hlavně budou rádi, že jste šťastní.

Jak uspořádat tajnou svatbu?

Zajděte na matriku, domluvte si termín a vyplňte svatební dotazník. Na svatbu si sežeňte svědky buď z řad známých, nebo úplně někoho cizího buď někoho z ulice, nebo úřední svědky). Dále pokračujete jako u klasické svatby (prstýnky, šaty, oblek). Výhodou tajné svatby je, že ji nemusíte zamlouvat příliš dlouho dobu dopředu. Zajdete na matriku a vyberte si nejbližší volný termín. Stačí dva až čtyři týdny, určitě se tam najde nějaké volné místo (například nepříliš oblíbené termíny ráno).

Oznámení můžete zaslat po svatbě

Pokud chcete, můžete po svatbě příbuzným a známým poslat svatební oznámení se slovy vzali se, byli oddání... Tímto způsobem oznámíte, že jste se vzali. Někteří budou naštvaní, jiní to pochopí. Časem i ta naštvanost přejde.