Svatební žertíky, svatební zvyky a tradice


Svatební žertíky jsou poslední dobou velmi oblíbené. Určitě i vy o nějakém plánujete, abyste se mohli ještě více pobavit. Tady je přehled těch nejpovedenějších:

Italská snoubenka

Mladá dívka, která je v jiném stavu. přijde na hostinu a říká, že ji ženich podvedl, slíbil ji sňatek, teď je s ním těhotná a on si vzal jinou. Tato dívka přijde i se svým bratrem, který chce, aby jeho sestra měla očištěné jméno. Ženich musí být svatebčany vykoupen. Vybrané peníze dostanou novomanželé.

Věštba

Některý z hostů, který je převlečen za cikánku, věští novomanželům z karet, koule nebo z ruky. Vše musí být vtipně podáno a nejlépe s romskými slovíčky. Věštba by se měla týkat přání páru. Os hostů se pak vybírají peníze, které pak cikánka předá novomanželům.

Miminko

Mladá dívka, která bude spoře oděna, přijde na hostinu s panenkou v zavinovačce a bude tvrdit, že ho má s ženichem. Nebude mít na jídlo ani na oblečení. Bude škemrat o příspěvky od hostů, ty schová do zavinovačky. Stejně ale nakonec miminko předá nevěstě a zmizí.

Kradená židle

Během tance se parket postaví tolik židlí, kolik je tanečníků. Po přerušení hudby si všichni sednou. Vždy se ubírá jedna židle a ten, kdo si nesedne letí z kola ven. Opakuje se to do té doby, dokud nezůstane jen jeden vítěz.

Podvazek

Dva svatebčané se ujmou role licitátorů a vyhlásí dražbu podvazku nevěsty. Snaží se o nejvyšší možnou vydraženou cenu. Nevěsta podvazek občas lehce poodhalí. Déle slíbí, že držitel nejvyšší nabídky si může podvazek sám stáhnout z nohy. Po skončení dražby se peníze odevzdají nevěstě. Výherce dražby by měl podvazek vrátit nevěstě.

Sypání květin a květinových lístků

Sypání květin na začátku průvodu svatby, malé holky rozhazují květiny nebo okvětní lístky. Vůně a krása květin přiláká ke snoubencům bohyni plodnosti.

Kolování krabičky od zápalek

Vytvoří se kruh, kdy vedle sebe stojí střídavě muž a žena. Krabička se předává nosem, ústy, hlavou... ne ale rukou. Ten, komu spadne, vypadne z kola ven. Dvojice, která zůstane, se políbí (bez ohledu na pohlaví).

Tanec s balónky

Tanečník má při tanci připevněný balónek u kotníků. Během tance se tanečnice snaží podpatkem propíchnout balónek. tomu páru, komu praskne balónek, ten letí ven. Vítězí jen jeden.