Svatební dorty - víte, jak si vybrat


svatební dortSvatba a dort to patří k sobě. Svatební dorty jsou vždy ozdobou slavnostní tabule. Můžete mít dort jeden nebo více menších a jeden velký. Nevěsta se ženichem společně ukrojí první kousek a pak zbytek se nakrájí tak, aby každý z hostů mohl dort ochutnat.

Svatební dort má obvykle několik pater. Může být i jednopatrový v případě malé svatby. Dort může bát ozdoben marcipánovými růžičkami, živými nebo umělými květy, ozdůbkami a v neposlední řadě figurkou nevěsty a ženicha. Pokud tam nechcete mít tyto figurky, můžete mít třeba jen panenku nebo nevěstu.

Vybrat si můžete z mnoha druhů dortů podle toho, jaky vám nabídne cukrářka nebo svatební agentura. Určitě si na něm pochutnáte a pokud ne, tak hosté ano.
Svatební dorty si můžete nechat upéct v oblíbené cukrárně, u známé cukrářky nebo se můžete o něj pokusit doma.

svatební dortyPokud si vybíráte cukrárnu, vždy si vyberte nějakou, na kterou máte dobré reference, protože určitě nechcete, aby vám zkazila váš dort.
Jednou jsem četla, že jedna cukrářka, aby ušetřila, použila rumové aroma místo rumu a svatební dort byl nechutně kyselý, čímž zkazila novomanželům svatbu. Aroma se normálně používá, ale ona to asi přepískla.

Cena svatebního dortu se pohybuje od 2 000 Kč. Záleží na tom, kolik pater dort má mít a jak moc má být ozdoben. Pro inspiraci se můžete podívat na naši fotogalerii svatebních dortů. Nezapomeňte na svatební koláčky.

Podívejte se na fotogalerii dortů.