Svatební dary - inspirace, co dát novomanželům


Vybrat svatební dar pro snoubence je často velmi těžké. V poslední době se razí raději pravidlo buď vám snoubenci řeknou, co chtějí, nebo jim dejte hotovost. Co by z toho měli, když by se jim doma sešly 2 mixéry, 3 kávovary, 4 sady hrníčků a nádobí, modré oblečení pro miminko, které bude holčička, jak později ukáže, ... Proto je lepší dát dar, který novomanželé využijí, pokud nevíte, dejte do obálky, kterou pěkně ozdobíte, hotovost. Jak velkou hotovost dáte je jen na vás, nemusíte dávat nijak velké sumy (ale můžete), jedná se vlastně jen o takovou malou pozornost.

Peníze můžete pěkně schovat do hrníčku, květináče, truhly, ... všude se hodí mít mince kovové (desetiny, dvacetikoruny, padesátikoruny), aby vypadaly jako poklad...

Pokud už svatební dar chcete koupit, zkuste se nenápadně zeptat nevěsty nebo ženicha, co by chtěli nebo co potřebují a podle toho něco vymyslet. Pokud se zeptáte přímo, co od vás chtějí za svatební dar, určitě se neurazí. Naopak budou rádi, že dostanou přesně to, co chtějí.

Kolik peněz dát jako svatební dar?

To je velmi těžká otázka. Záleží vždy na tom, kdo se žení/vdává, a jaký k němu máte vztah. Je jasné, že někomu z rodiny dáte více peněz než někomu, koho vidíte jednou nebo dvakrát za rok. Také záleží, kolik vy sami máte finančních prostředků.
Většinou stačí pár tisícovek (1 - 5) vašim přátelům, vzdálené rodině, ...
Pokud jdete někomu za svědka, tak se dar obvykle pohybuje v rozmezí 2 - 10 tisíc.
Pokud je to někdo z blízké rodiny, tak třeba v rozmezí 3 tisíc a více.

Samozřejmě se nedá říct s přesností, kolik máte dát komu jako svatební dar. Proto berte naše rozmezí s velkou rezervou.