Svatební cesta - tipy, kam si zajet na líbánky


svatební cestaPo svatbě často následuje svatební cesta. Kam se pojede a na jak dlouho záleží jen a jen na snoubencích, co si vyberou. Svatba je velký zážitek jak pro nevěstu, tak i pro ženicha. Nastávající manželé by si rádi po náročných přípravách na svatbu rádi odpočinuli, a svatební cesta, je jedna z možností odpočinku, na kterou nikdo z vás nezapomene. Svatební cestu byste si měli vybírat pár měsíců před svatbou, protože pokud byste ji vybírali pár týdnů před svatbou, kdy můžete být ve stresu, moc se vám do toho chtít nebude. Cesta by měla trvat minimálně jeden týden, což je doba, kdy si alespoň trochu odpočinete, než se zase vrátíte do shonu normálního života.

Kam jet na svatební cestu?

Nevíte, kam byste měli jet? Míst je spousta, stačí si jen vybrat. Na výběr máte z celého světa.

Svatební cesta v Česku

Pokud se rozhodnete jet na svatební cestu v České republice, můžete si vybrat jakékoliv místo, kde jste už někdy byli a líbilo se vám tam, nebo jet na úplně nové místo, protože se vám tam bude určitě líbit. Můžete jet do hor, do přírody, do lázní nebo do města.

Svatební cesta v zahraničí

svatební cestaV zahraničí je tolik míst, která stojí za to navštívit, ale na svatební cestu se nehodí všechna z nich. Oblíbená místa novomanželů jsou často ostrovy či přímořské státy. Je velmi populární se třeba vzít přímo na ostrově (Seychely nebo Mauritius) a pak tam strávit dva týdny, vyhnete se tak náročné cestě po svatbě na dovolenou. Oblíbeným místem novomanželů je třeba Kuba, USA, Dominikánská republika, Thajsko, Maledivy, Šrí Lanka... míst je spousta a záleží jen a jen na vás, které místo si vyberete pro vaši svatební cestu. Nejdůležitější přece je, že budete se svým milovaným či milovanou na nějakém překrásném místě.

Svatební cesta v České republice sice vyjde levněji než v zahraničí, ale vzpomínky na svatební cestu u moře pod palmami bude patřit k vašim nezapomenutelným zážitkům, protože tato příležitost se vám v životě už nenaskytne. Přece jen svatba by měla být jen jednou za život. Pokud budete mít svatbu v zimě, o to víc se vám svatební cesta bude líbit někde v teple u moře, kde na vás bude příjemně svítit slunce a budete moct společně brouzdat po pláži. Svatební cesta by se neměla podcenit. Nemusíte jet ihned po svatbě, klidně si udělejte svatební cestu až po měsíci nebo šesti, důležité je, že budete spolu na překrásném místě nebo na místech.

Svatební cesta není rozhodně levnou záležitostí, proto byste si na ni měli buď našetřit, nebo si na ni půjčit. Je lepší si na cestu raději našetřit, protože vás po během svatebních radovánek nebude tížit svědomí z toho, že jste si na svatební cestu museli půjčit.

Na svatební cestu s miminkem nebo těhotná?

Pokud máte malé dítě do tří let, cestu byste měli pořádně zvážit. Obecně se malým dětem nedoporučuje jezdit na dovolenou do teplejších oblastí.
Pokud jste těhotná a váš současný stav vám dovolí jet na svatební cestu, tak není důvod, proč byste neměla jet. Ovšem záleží na stavu a měsíci těhotenství novomanželky v době cesty.