Svatba na netradičním místě je netradičním zážitkem


svatební šatyPlánujete svatbu a klasická v obřadní síni nebo v kostele se vám nelíbí? Chcete zažít kouzelnou svatbu a tak vybíráte netradiční místo pro obřad? Podívejte se na několik tipů na netradiční místo.

Tipy na netradiční svatební místa

Svatba na ranči ve westernovém stylu
Svatba na fotbalovém hřišti
Svatba na zámku, hradu nebo zřícenině
Svatba v přírodě
Svatba v letadle, hasičském autě nebo v balonu
Svatba v zoologické zahradě
Exotická svatba
Svatba na vlastní zahradě

Domluvte se s matrikářkou

Pokud jste si vybrali neobvyklé místo, zajděte na místní matriku a domluvte se s matrikářkou. Za obřad mimo radnici se platí správní poplatek 1 000 Kč a záleží jen na ní, zda vám vyhoví. Místo musí být důstojné a někdy je možné, že se setkáte s matrikářkou, které se to nebude líbit.

Dále je nutné vyplnit žádost s odůvodněním a v některých případech je potřebné zajistit odvoz oddávajících (záleží na domluvě).
Pokud by matrikářka vaší žádosti nechtěla vyhovět, zeptejte se oddávajícího. Někdy vám to on povolí a následně i matrikářka.

Místo není takový problém, tak jako datum

Domluvit si jiné místo je mnohem snadnější než si domluvit jiný termín. Každá matrika má určité oddávající dny a v jiných zpravidla neoddává. Je nutné si uvědomit, že matrikářky i oddávající mají v tyto dny jinou práci, proto nemohou vyhovět všem snoubencům s jejich speciálním požadavkem.