Jak ušetřit na svatbě, ať vás nezruinuje?


Svatba bývá často velmi drahou záležitostí. Stačí se jen podívat, jaký je svatební rozpočet. Některé položky jsou opravdu velmi nákladné a pokud chcete ušetřit na svatbě je nutné některé výdaje omezit.
Nejprve se musíte rozhodnout, jak velkou svatbu chcete mít. Čím více hostů na ní budete mít, tím více zaplatíte. Můžete mít malou, skromnou svatbu nebo dokonce svatbu jen se svědky. A pokud plánujete velkou svatbu, můžete ušetřit na nejrůznějších maličkostech.

Obřad, který probíhá v určené místo a datum, je bezplatný. Za jakoukoliv výjimku se platí navíc poplatek.
Svatbu plánujte dopředu, ať můžete vybírat levnější oblečení, zamluvit levnou restauraci...

Oblečení

Svatební šaty - nekupujte si nové šaty a ani si je nenechávejte šít na míru, zbytečně se vám to prodraží. Půjčte si šaty ve svatebním salónu od kamarádky, pokud zvolíte správné šaty, tak vás nebudou stát mnoho peněz.
Svatební oblek - pokud oblek nemáte, můžete si ho půjčit v salónu nebo od kamaráda. Jedná se o lacinější možnost než koupení obleku.

Jídlo

Svatební menu sestavte z levnějších jídel (jídla s kuřecím masem) místo ryb či steaku. Můžete také udělat grilovací párty na zahradě, která je velmi oblíbená a při hodně hostech se vyplatí.
Nenechávejte hostům otevřený bar, jinak se budete divit, kolik bude celková suma na konci dne.
Vybírejte svatební dort s rozumem. Opravdu vám bude stačit malý, pokud je pozváno málo hostů.
Dort může upéct i maminka nebo známá.

Doplňky

Svatební kytice - zvolte jednodušší kytici, za kterou zaplatíte mnohem méně.
Svatební oznámení - nechte si udělat jednoduchá oznámení a ty poslat poštou, můžete zvolit i rozeslání elektronickou poštou. Také nemusíte rozesílat oznámení lidem, které jste naposledy viděli před pěti nebo dokonce před deseti lety.
Snubní prstýnky - nemusíte kupovat platinové nebo zlaté šperky. Podívejte se na prsteny stříbrné nebo z chirurgické oceli. Nebo můžete zvolit jednoduché zlaté snubní prsteny.

Chcete mít svatbu za pár tisíc?

Vezměte se jen se svědky, které poté pozvete do restaurace. Oblek a šaty si můžete půjčit, nevěsta může mít jednoduchou kytici. Pokud chcete svatební dort, tak si objednejte malý, protože čtyři lidi toho moc nesní. Jako snubní prsteny zvolíte jednodušší prsteny.
Tato svatba vás vyjde do 10 tisíc.
Pokud si oblečete oblečení (společenské šaty, oblek), které máte již doma, tak by vás svatba mohla stát jen cenu snubních prstenů.
Z jednou největších výhod malé svatby je ta, že se nebudete stresovat a bát, že vás někdo pomluví.