Jak požádat o ruku - rady, jak na to


Po týdnech, měsících či letech chození přichází často na řadu další krok. A tou je svatba, které předchází žádost o ruku. Zvykem je, že o ruku žádá muž. Ovšem najdou se čím dál častěji případy, kdy je to naopak a žena žádá muže o ruku. Ať už si vyberete jakoukoliv variantu, důležité je, že se stane.

Žádost o ruku při večeři

Oblíbeným místem k žádosti o ruku je právě romantická večeře při svíčkách. Večeře při svíčkách nemusí být jen v restauraci, ale i doma. Ženě dá muž kytici nebo květinu, která bude mít v květech ukrytý prsten. V případě, že by si ho nevšimla, bylo by vhodné upozornit na to, ať si k ní přičichne nebo jestli se jí líbí. Důležité je, aby žena našla prsten hned, ať nezmizí tato jedinečná atmosféra. Také se může prsten připevnit ke květině stuhou. Prsten se neztratí a žena si ho všimne.

I dovolená se na hodí na požádání o ruku

Romantická dovolená ve dvou je skvělým místem, kdy můžete požádat o ruku vaši vyvolenou. Při chůzi po pláži, při sledování západu slunce nebo při sledování obláčků na pláži. Určitě naleznete mnohem více skvělých okamžiků, které se hodí na tuto nevšední situaci.

Zásnuby v přítomnosti rodičů

I když v současné době páry spíše vyhledávají soukromí, tak někteří preferují starší způsob zásnub. Po menším informování muž požádá ženu o ruku u rodičů nevěsty. Matce nevěsty donese kytici a následně dá s otázkou kytici i nevěstě. Nezapomene se ani na prstýnky.