Hudba na svatbu - víte, co vybrat


Důležitým doplňkem celého svatební dne je hudba. Hudba na svatbě vás doprovází při obřadu, při hostině i tanci. Proto nepodceňujte její výběr. Není nic krásnějšího, když budete mít určitou písničku zažitou jako tu vaši svatební píseň.

Jakou si vyberete hudbu na svatbu záleží jen na vás a na vašem vkusu, jakou zvolíte hudbu.
Hudbu, která se hraje při obřadu, si můžete nechat zahrát, pustit nebo zazpívat. V některých obřadních síních je dostupný muzikant v ceně nebo za malý poplatek, který vám zahraje skladby na vaše přání. Často má seznam, ze kterého si můžete vybrat.
Pokud si necháte skladby nebo písně pustit, tak je jen na vás, jaké si vyberete. Důležité je si jich vybrat několik tak, aby na každou část svatebního obřadu byla vybraná hudba.

svatbaVyberte si hudbu na:
příchod svatebčanů, příchod nevěsty, proslov oddávajícího, předávání prstýnků, podepisování listin, gratulace novomanželům a odchod novomanželů z obřadní síně.
Pokud chcete vybrat na každou část jinou píseň nebo skladbu, vyberte si jich šest. Ovšem záleží na tom, jak máte velkou svatbu a kolik přijde hostů.

Dále je nutné přizpůsobit hudbu prostředí. Do kostela se třeba nehodí rock, ale spíše klasika jako je Svatební pochod. Můžete také zvolit nějakou romantickou skladbu či píseň.

Pokud preferujete živou hudbu na svatbě, tak je jen na vás co přesně zvolíte, zda jednotlivce, duo, trio nebo rovnou kapelu. Můžete si nechat zahrát skladby na houslích, kytaře, klavíru, varhanách nebo zvolit kapelu či komorní orchestr. Hudba bude znít mnohem lépe než pouze z CD.

Na hostině může hrát a zpívat kapela. Existuje velké množství kapel, které nabízejí právě hraní na svatbě. Můžete zvolit i DJ. Cena se pohybuje okolo pár tisíc. V případě, že chcete ušetřit tak oblíbený výběr na CD to jistí.